Drcený sušený topinambur

Množství: 200g
Složení: 100% topinambur

standardní cena: 259 Kč –24 % 195 Kč
Dostupnost: Skladem
Drcený sušený topinambur
5B107920 079F 4F5C BC90 39C854C25052
Tip
259 Kč –24 %

Detailní popis produktu

Ponořte se do světa výživy a zdraví s naším Drceným Sušeným Topinamburem! Stačí smíchat topinamburový prášek s vodou a naplno vychutnat jeho blahodárné účinky. Přidat ho do jogurtu, kaše, polévky nebo zahustit omáčku je jen začátek – můžete jej využít i jako alternativu mouky při pečení. Objevte široké možnosti využití tohoto výživného pokladu a dejte svému tělu to nejlepší s naším drceným sušeným topinamburem!

POUŽITÍ : 

- Chcete-li obnovit střevní mikroflóru, doporučujeme jednu polévkovou lžíci prášku denně, rozmíchat ve vodě a vypít nebo přidat do jídla. 

- U cukrovky je třeba užívat 1-2 čajové lžičky s jídlem, sníží tak glykemický index potravy vstupující do těla. 

- Topinamburový prášek (mouka) je užitečný v různých receptech na kulinářské pokrmy. Zlepšuje se chuť jídla, neobsahuje konzervační látky a přináší tělu výjimečné výhody. Prášek se hodí k zahuštění polévek, omáček do masných výrobků (sekaná, karbanátky). Především ho lze použít do sladkých pokrmům, takže jej lze přidat do pečiva, včetně chleba, ale také do cereálií, jogurtů, koktejlů, upéct z něj dort nebo oblíbené dětské cakepops. Faktem je, že fruktóza, která je v prášku, pomáhá udržovat svěžest produktu.

ČEMU POMÁHÁ TOPINAMBUROVÝ PRÁŠEK ? 

Výhody topinamburového prášku jsou známy již dlouho. Jedná se o jedinečný a zdravý potravinový výrobek obsahující nízkokalorický protein (1,5 kcal / 1 g), který má nejvyšší koncentraci draslíku a křemíku mezi ostatními druhy zeleniny.

Vlastností Topinamburu v prášku je vysoký obsah inulinu. Je to zdravý polysacharid, většinou fruktóza (95%). Pod vlivem žaludečních enzymů se kyselé prostředí hydrolyzuje. Výsledkem je proměna na fruktózu, jejíž vstřebávání tělo nepotřebuje inzulín. Doplňuje tak energetický deficit tkání a produkt přináší pacientům s diabetem neocenitelné výhody.

Díky němu je zabráněno rozvoji mnoha kardiovaskulárních onemocnění, obezity, intoxikace. Inulin má komplexační účinek, to znamená, že vstupuje do sloučeniny s radioaktivními prvky, těžkými kovy, jedy a odstraňuje je z těla.

Topinamburový prášek má čistící vlastnosti díky pektinovým látkám, adsorbují toxické látky, "špatný" cholesterol na svém povrchu a odstraňují je z těla. Pektin má další prospěšné vlastnosti, například svíravý a želatinový, stimuluje vitální aktivitu prospěšných mikroorganismů ve střevě a pomáhá odstraňovat patogenní mikroflóru.

Tím, že neutralizuje toxické sloučeniny uvnitř člověka, prášek tím posiluje tělo a aktivuje jeho obranu. Reguluje funkce a procesy gastrointestinálního traktu, zlepšuje asimilaci a vstřebávání živin, včetně vitamínů (až 70%), mikroelementů, snižuje glykemický index příchozí potravy. Zvyšuje odolnost vůči střevním infekcím, snižuje chuť k jídlu, chuť na sladké, rafinované potraviny a poskytuje významnou pomoc při léčbě obezity.

Topinamburový prášek se používá jako užitečný prostředek v boji proti dysbióze, zejména u dětí a starších osob.  

- Snižuje hladinu krevního cukru 

- Podporuje trávení 

- Pomáhá obnovit zdravou rovnováhu mikroflóry

- Pročišťuje organismus

- Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

- Pomáhá funkci močových cest 

- Podpora imunity 

- Antioxidační účinky

- Redukce hmotnosti

- Regulace krevního tlaku