Drcený sušený topinambur

-30%

Množství: 200g
Složení: 100% topinambur
 
Topinamburový prášek rozmíchejte ve vodě a vypijte, můžete jej přidat do jogurtu, kaše, polévky, zahustit omáčku nebo použít jako alternativu mouky do pečení.

195 Kč 259 Kč

Topinambur je prospěšný lidskému tělu – konkrétně na trávicí soustavě.  Pročišťuje organismus, přispívá ke zdravému trávení a funkci močových cest, díky 16% obsahu inulinu - cukru vhodném pro diabetiky, který snižuje hladinu krevního cukru.

- Snižuje hladinu krevního cukru 

- Podporuje trávení 

- Pomáhá obnovit zdravou rovnováhu mikroflóry

- Pročišťuje organismus

- Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

- Pomáhá funkci močových cest 

- Podpora imunity 

- Antioxidační účinky

- Redukce hmotnosti

- Regulace krevního tlaku


POUŽITÍ : 

- Chcete-li obnovit střevní mikroflóru, doporučujeme jednu polévkovou lžíci prášku denně, rozmíchat ve vodě a vypít nebo přidat do jídla. 

- U cukrovky je třeba užívat 1-2 čajové lžičky s jídlem, sníží tak glykemický index potravy vstupující do těla. 

- Topinamburový prášek (mouka) je užitečný v různých receptech na kulinářské pokrmy. Zlepšuje se chuť jídla, neobsahuje konzervační látky a přináší tělu výjimečné výhody. Prášek se hodí k zahuštění polévek, omáček a ke sladkým pokrmům, takže jej lze přidat do pečiva, včetně chleba, ale také do cereálií, jogurtů, koktejlů. Faktem je, že fruktóza, která je v prášku, pomáhá udržovat svěžest produktu.

ČEMU POMÁHÁ TOPINAMBUROVÝ PRÁŠEK ? 

Výhody topinamburového prášku jsou známy již dlouho. Jedná se o jedinečný a zdravý potravinový výrobek obsahující nízkokalorický protein (1,5 kcal / 1 g), který má nejvyšší koncentraci draslíku a křemíku mezi ostatními druhy zeleniny.

Vlastností Topinamburu v prášku je vysoký obsah inulinu. Je to zdravý polysacharid, většinou fruktóza (95%). Pod vlivem žaludečních enzymů se kyselé prostředí hydrolyzuje. Výsledkem je proměna na fruktózu, jejíž vstřebávání tělo nepotřebuje inzulín. Doplňuje tak energetický deficit tkání a produkt přináší pacientům s diabetem neocenitelné výhody.

Díky němu je zabráněno rozvoji mnoha kardiovaskulárních onemocnění, obezity, intoxikace. Inulin má komplexační účinek, to znamená, že vstupuje do sloučeniny s radioaktivními prvky, těžkými kovy, jedy a odstraňuje je z těla.

Topinamburový prášek má čistící vlastnosti díky pektinovým látkám, adsorbují toxické látky, "špatný" cholesterol na svém povrchu a odstraňují je z těla. Pektin má další prospěšné vlastnosti, například svíravý a želatinový, stimuluje vitální aktivitu prospěšných mikroorganismů ve střevě a pomáhá odstraňovat patogenní mikroflóru.

Tím, že neutralizuje toxické sloučeniny uvnitř člověka, prášek tím posiluje tělo a aktivuje jeho obranu. Reguluje funkce a procesy gastrointestinálního traktu, zlepšuje asimilaci a vstřebávání živin, včetně vitamínů (až 70%), mikroelementů, snižuje glykemický index příchozí potravy. Zvyšuje odolnost vůči střevním infekcím, snižuje chuť k jídlu, chuť na sladké, rafinované potraviny a poskytuje významnou pomoc při léčbě obezity.

Topinamburový prášek se používá jako užitečný prostředek v boji proti dysbióze, zejména u dětí a starších osob.